Horní Hrad Hauenštejn

horni-hrad-ostrov-334Vstup ZDARMA

Již jste někdy spatřili, jak se staví opravdický hrad?

Tak tady můžete. Spolek nadšenců opravuje a restauruje Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří. Svým dílem ke stavebním pracem může přispět každý. Podporou například informační, věcnou, pracovní či finanční. Kdy máte hrad navštívit? Stačí se poradit s plánem akcí.

V současnosti si můžete prohlédnout celý areál hradu s tištěným průvodcem, navštívit patrová gotická sklepení, rytířský sál s původním dřevěným vyřezávaným stropem, vystoupat na hradní věž, navštívit zámeckou kapli, zhlédnout výstavu dřevěných plastik v hradní galerii, projít se rozlehlým zámeckým lesoparkem, odpočinout si ve vyhlídkovém altánku. A v neposlední řadě na vás čeká úplně nová, zcela hotová a neogotickým mobiliářem vybavená komnata. Ta je přístupná veřejnosti a slouží jako mikroregionální infocentrum a pokladna hradu.

Zakoupit u nás můžete turistickou známku, publikaci o hradu, pohledy, grafiky, trička, sazeničky okrasných dřevin a alpinek ze zámeckého arboreta a další suvenýry a drobnosti.

Návštěvní doba:
duben až říjen: víkendy a svátky 10-17 hodin
červenec a srpen: denně (i pondělí) 9-20 hodin
nebo po domluvě na tel.: +420 777 028 820

Běžné vstupné:
děti do 10 let zdarma
individuální 40,- Kč
rodinné 90,- Kč (2 dospělí + max. 3 děti)

Kudy tam:
Hrad se nachází v osadě Horní Hrad v katastru obce Krásný Les.

~ Z Karlových Varů na Ostrov, dál směr na Klášterec. Asi 2 km za vsí Damice je po levé straně plechová autobusová zastávka a těsně za ní odbočka vlevo do kopců.
~ Z Prahy na Žatec, Kadaň, Klášterec n.Ohří, Stráž n.O., po 2 km výrazná levá zatáčka, 50m za ní plechová autobusová zastávka a u ní odbočka velmi ostře doprava.
~ Pěšky z nádraží Stráž n.O. po modré turistické značce ve směru na Krásný les cca 3/4 hodiny.

Kontakt: Pavel Palacký
Tel: +420 777 028 820
Email: pavel.palacky@hornihrad.cz
Web: http://www.hornihrad.cz

Optimized by SEO Ultimate